Okulumuzun Tiyatro Ekibi “Gelişine Tiyatro” adıyla Destination Imagination’da

0

Destination Imagination yolculuğumuz o kadar keyifli ve anlatılamazdı ki sizlere bu durumu tarif etmeyi zorlaştırdı. Hayal gücüne yolculuk derneğinin düzenlediği bu organizasyon ne kadar bir yarışma gibi gözükse de aslında yıl boyunca verilen emeklerin kutlandığı bir organizasyon yani bize sonucun değil de asıl olanın sonuca gidilen yol olduğunu anlatmaya çalışan bir organizasyon.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Gelişine Tiyatro” adıyla yola çıktığımız ve her biri birbirinden özel olan okulumuzun Tiyatro Kulübü öğrencileriyle çok keyifli bir dönem geçirdik. Okulumuzun hem Tarih branş öğretmenliğini hem de Drama öğretmenliğini yapan Birşah İşler ile çıktıkları bu yolda Türkiye’nin seçkin okullarından yaklaşık 3000 öğrencinin; bilim, teknoloji, mühendislik, matematik alanlarında yaratıcılıklarını, iletişim becerilerini, doğaçlama tiyatro yeteneklerini kullanarak yarıştığı Destination Imagination Ulusal Turnuvaları’nda Beylikdüzü Amerikan Kültür Koleji olarak yine fark yarattık. Ayrıca katkılarından dolayı okulumuzun Native öğretmeni Sina Panahi’ye çok teşekkür ederiz.

2

Yarışmanın formatı gereği size bir bir olay ve konu verilir ve sizde doğaçlama olarak bunu sahnede oynarken bir de basmakalıp karakter ekleyerek sunarsınız tabi ki bu sadece yarışmanın sadece bir dalı bunu yanında Sanatsal, Mühendislik, Sosyal Sorumluluk , Bilimsel , Teknik gibi alanlarıda bulunmakta, biz ekibimizle

Doğaçlama alanında katılım gerçekleştirdik.

 

*********************************** EN ********************************************

Our Destination Imagination journey was so amazing and inexpressible that It made it hard to state the situation.No matter it looks like a competition which held by “Journey to Imagination Association”, actually, it is the organization that we celebrate the efforts of the whole year.So, It is an organization which shows that the goal is not the result , but  the road to the result. We spent joyful term with our precious Theatre Club students of our school with the name of “Gelişine Tiyatro”.
As Beylikdüzü American Culture College , we made a difference again ,with the help of our history and drama teacher “Birşah İşler “,by participating  Destination  Imagination International Tournament in which 3000 students from distinguished schools  all over  Turkey who competed in the field of science,technology,engineering and math by using their creativity, communication and improvization skills. Also, we appreciate our Native Teacher “Sina Panahi” for his contributions.

In the competition , the committee gives you a plot and event. You present the event  by adding stock character while you are making improvization on the stage. This is the one part of the competition. Besides, there are fields of Art,Engineering,Social Responsibility and Technic. We took part in improvization in the competition.

75

Share.

About Author

Leave A Reply